Dum spiro, spero...per aspera ad astra...

Moc se omlouvám všem zájemcům, ale nespřáteluju...
__________________________________________

Epilog

23. srpna 2012 v 21:16 | Tez |  --Dirty little secret, dirty little lies
Po neuvěřitelných 3,5 letech...je konec. Věřte, že za ty roky se změnil o 100 %. Snad se bude líbit a komentáře mě jen potěší =)Epilog
Prošel velkou černou branou a na zádech mu naskočila husí kůže. Tohle posvátné místo v něm vyvolávalo úctu. Leží zde mnoho hrdinů, známých i zapomenutých. A dnes byl příhodný čas tento temný hřbitov navštívit. Byly to dva roky.
Hrob, který hledal, byl až na druhé straně, těsně u vysoké, kamenné zdi. Dával si na čas. Nic jej nepohánělo vpřed. Byl to velice chmurný den a on neměl zapotřebí spěchat. Důležité věci by se nikdy uspěchat neměly.
Po chvíli přeci jen dospěl ke svému cíli. Minutu jen tak stál nad náhrobkem, než se sklonil a začal jej čistit. Tráva na hrobě již téměř zakrývala zlatý nápis, který zde byl vyryt. Smutný epitaf. Hlavu si uchovával naprosto čistou, na nic nemyslel.
Nakonec, když se zbavil všeho plevele, položil k náhrobnímu kameni svazek temně rudých tulipánů. Milovala je a on si byl vědom toho, že by s tím souhlasila a byla by nadmíru spokojená. Povzdechl si a v duchu odříkal modlitbu za ztracenou duši. Pevně si přál, aby i ona našla pokoje, stejně jako duše jejího muže. To se ale nestane. Její ztrápená duše bude ještě dlouhou chvíli pobývat zde, nevědomá si současnosti.
Pozornost znovu upřel k náhrobku.
Nikdo sem nechodil, snad jen on. Cítil to jako povinnost. Dlužil jim to oběma. Jemu, protože jej vždy chránil a jí z toho samého důvodu. On byl hrdina, lidé by se k jeho hrobu měli chodit klanět. Naznal odhodlanějšího člověka a vážil si vztahu, který si vytvořili za poslední léta jeho života. Byl to vzácný a pevný vztah. Ještě jednou se sehnul, aby oprášil písmo vryté do černého mramoru.
"Tento svět je díky tobě bezpečný, Severusi Snape."
Pronesl ty slova tiše, avšak s naprostou pokorou. Teď již musel jít. Čekala jej ještě jedna důležitá pochůzka. I ona si zasloužila v tento den jeho plnou pozornost. Neotálel. Otočil se a vydal se dlouhou řadou hrobů k východu.
Duše Severuse Snapea našla jistě pokoje. Kéž by i ta její.
Objevil se přímo v zahradách patřících k ponuré budově. Na sobě měl svůj neviditelný plášť, takže se ani na minutu neobával odhalení. Bylo už pokročilé odpoledne, ale slunce se stále drželo vysoko na nebi. Přesně věděl, kde ji najde. V tuto dobu tam seděla vždy a jej už z dálky při tom pohledu bodlo u srdce.
Vyhublá žena s krátkými hnědými vlasy seděla bezduše na tvrdé lávce na kraji parčíku. Její zakalené oči hleděly někam do dálky, nebo snad do jiného světa. Skoro se nehýbala, a když ano, její pohyby byly pomalé a jako bez života. Nikdo ji neslyšel promluvit ani slovo, na jakékoliv otázky neodpovídala, okolí jakoby nevnímala. Kromě nočních můr, kdy srdceryvně křičela, nikdo by netušil, že nějaký hlas vůbec má.
V tomto ústavu ji znal snad každý pracovník. Říkali jí Angie, ve svém bílém rubáši doopravdy vypadala jako anděl. Jedinou činností, kterou pravidelně dělala, bylo krmení holubů. Ty bezbranné opeřené stvoření, které jí odevzdaně zobaly přímo z rukou, obklopovaly ji všude, kam se jen pohnula. Měla kolem sebe zvláštní auru, tak děsivou a přitom nekonečně posvátnou.
Jednoho dne se zčista jasna objevila na prahu psychiatrické kliniky a od té doby zde přebývala. Neměla sebou žádné doklady o totožnosti, žádné jiné věci, jen zubožený, potrhaný a špinavý plášť.
Mezi lidi se nemísila, jako by je ani neviděla. Nikam sama nechodila. Vždy přišla jedna ze sester, oblékla ji a dovedla na dvůr, k její lávce.
Jediné, co o ní lékaři na jisto věděli, že prodělala závažný potrat v pokročilém stádiu těhotenství. Vyšetřující lékař s hrůzou konstatoval, že je jen štěstí, že nezemřela na vnitřní krvácení. Provedli jí operaci, která jí s naprostou jistotou zachránila život. Od prodělaného traumatu odvozovali také její psychický stav.
Posléze jí byla diagnostikována také podvýživa, nic sama nejedla ani nepila. Měla přidělenou sestru, která se musela o její stravování postarat. Stala se také objektem pro mnohé lékaře. Byla výzva se ji pokusit uzdravit, avšak tato bádání nenesla žádné ovoce. Postupně se o ni lékaři přestali zajímat, až ji nechali úplně na pokoji.
Chvíli ji sledoval a do očí mu stopnuly slzy. Tak odevzdaně bezbranná. Byla správná volba ji schovat tady. Kouzelnický svět by ji zničil. Byla tak křehká, zdála se mu téměř průsvitná. Angie.
Chodil za ní častěji, ovšem ne tak často, jako by chtěl. Pohled na ni jej mučil. Vždy si vyčítal ještě dlouhé hodiny po návštěvě, že nebyl schopný se o ni postarat sám. Bylo to sice nemožné, to věděl, ale byla to jeho morální povinnost. Někde v koutku mysli stále uchovával myšlenku, že alespoň takto splnil slib, který dal Snapeovy. Ukryl ji do bezpečí, daleko od opravdové hrozby. Ukryl ji do míst, kde ji nikdo nezná, kde nehrozilo vůbec žádné nebezpečí.
Přišel až k ní a neslyšně se vedle ní posadil. Ptáci jako by jeho přítomnost vycítili a splašili se. A vycítili to nejen oni. Oči jeho dávné přítelkyně se upřely do těch jeho, jako by jej mohla vidět. Vpalovaly se mu až do hloubi srdce. Nevydržel ten oční kontakt a sám jej musel přerušit. Po tváři mu konečně skanuly dlouho neprolité slzy. Už mu nezůstal nikdo. Na všechno své trápení byl sám. Byl sice slavný a nyní i bohatý, ale co mu to bylo platné? Své rodiče ani nepoznal, jeho nejlepší přítel odešel, nevyrovnal se se smrtí jeho rodičů a nejlepší přítelkyně, ta se pod neznámou kletbou zhroutila a zůstalo z ní jen bezduché tělo. Vlastně to nebyla pravda, měl ženu a krásné děti. Ale s Ginny se nemohl dělit o své trápení, sama toho měla hodně a on ji nechtěl ničím dalším zatěžovat. Navíc i ona byla přesvědčená, že za smrtí jejích rodičů stojí Hermiona. Nemohl jí to zazlívat, z části v tom zapletená byla.
Bylo dobré, že si všichni mysleli, že je mrtvá. Nemusela nikomu čelit. A ani ničemu. Nedokázal si představit, jak by se zachovala, až by se dozvěděla o smrti svého manžela. Věděl, že jej milovala, stejně tak jako Snape ji, i když mu to nepřiznal.
Severus Snape zahynul hned zpočátku bitvy. Snažil se sám odklonit ten největší útok na jejich základnu, za což zaplatil životem. Nezvládla by to, a nejspíše by to bolelo více, než tento stav. A on nebyl natolik silný, aby jejímu trápení ulehčil a její duši od těla odpoutal úplně. Nebyl schopen ukončit její život. Měl by umožnit, aby se setkala se svým mužem v posmrtném životě, ale nešlo to. Neměl tu sílu. Harry Potter, chlapec, který přežil a zachránil svět, to udělat nemohl. Stále věřil, že jednoho dne přijde spása v jakékoliv podobě a v duchu se pomodlil, aby Bůh sňal břemeno z jejích ramen. Nic více dělat nemohl…

KONEC
 

7 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 wendy wendy | 30. srpna 2012 v 19:25 | Reagovat

Hezké a smutné. Super povídka.

2 "Šefík" "Šefík" | 30. srpna 2012 v 23:57 | Reagovat

Jo....tak to mi vhrklo, až slzy do očí, to byla snad první povídka, kdy skončila takhle smutně......

3 MeG MeG | 7. září 2012 v 23:05 | Reagovat

Díky zlato, napsala si to nádherně, upříme tyto melancholické konce, začínám mít obzvláště ráda... Mary Sue už  mi leze krkem :)
Ještě jednou moc moc díky :*

4 Viola Viola | Web | 16. května 2013 v 22:22 | Reagovat

Toto bola sakra zaujímavá poviedka!! :) Ten záver sa mi páčil ... bolo to dobre spracované :) klobúk dole ^^

5 DorothyWek DorothyWek | E-mail | 18. července 2017 v 22:26 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another types of captcha,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM programms: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of demo videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170718

6 DorothyWek DorothyWek | E-mail | 19. července 2017 v 3:55 | Reagovat

Revolutional update of SEO/SMM package "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other software.

Interested? You can find a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later!

XRumer20170718

7 Arlenetug Arlenetug | E-mail | 21. července 2017 v 23:34 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captcha recognition of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
See you later ;)

XRumer20170721

8 Flossieexpon Flossieexpon | E-mail | 25. července 2017 v 14:16 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil 3.0":
captcha solving of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another size-types of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? You can find a lot of introducing videos about XEvil in YouTube.
Good luck!

XRumer20170725

9 Flossieexpon Flossieexpon | E-mail | 26. července 2017 v 1:29 | Reagovat

Absolutely NEW update of SEO/SMM software "XRumer 16.0 + XEvil":
captchas solution of Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
and more than 8400 another subtypes of captchas,
with highest precision (80..100%) and highest speed (100 img per second).
You can connect XEvil 3.0 to all most popular SEO/SMM software: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke, and more than 100 of other programms.

Interested? There are a lot of impessive videos about XEvil in YouTube.
Good luck ;)

XRumer20170725

10 Dol33larKn Dol33larKn | E-mail | 12. srpna 2017 v 19:18 | Reagovat

<b>Добро пожаловать на наш сайт</b>
<b>V.I.P. Услуги
OpenVPN
DoubleVPN Service
Proxy/Socks Service</b>
<a href=http://0.00000007.ru/2#ww77C3T82W>
<img>http://0.00000007.ru/3#fcp9z1dCzT</img>
</a>
------------------------
Постоянно огромное количество socks и proxy серверов онлайн
сейчас: 33557 IP в 198 странах
<b>Очень высокая анонимность - мы гарантируем, что наши прокси сервера на все сто процентов анонимны</b>
(тоесть не ведут логов и не модифицируют http заголовки)</b>

Шифрация траффика до сокс сервера, собственные технологии туннелирования траффика!
Сверхнадёжная защита IP и абсолютно всех соединений без использования VPN
Возможность защищённого соединения с сокс серверами включена на всех тарифах! Утаить или изменить ваш IP можно 2-я кликами мышки.

<b>Совместимо с Windows 2k/2k3/XP/Vista/Seven/Win8
Совместимо с MacOS, Linux, BSD (100% работоспособность через WINE)
Совместимо с любыми виртуальными машинами</b>

Безусловно САМЫЕ низкие расценки на безлимитный доступ при высочайшем качестве
Наше правило - больше приобретаешь - меньше платишь
Возможность выбора наиболее подходящего анонимного прокси сервера - фильтрация по маске
-IP Hostname Language Uptime Country City Region-
Неизрасходованные прокси не сгорают при завершении времени действия аккуанта.
ICQ бот на абсолютно всех тарифных планах!
<b>Высококлассная техподдержка</b>
Автоматическая оплата средствами популярных платёжных систем WebMoney , PerfectMoney и BITCOIN
Полностью Анонимный VPN Сервис
Доступ по защищённому https протоколу
<b>Всё что требуется для получения доступа это зарегистрироваться и произвести оплату!</b>

<a href=http://0.00000007.ru/2#2nE6HAzw2S>Vip proxy</a>
__________
купить прокси дешево
русдосуг +в обход блокировки
rutracker обход блокировки
скачать блокировку вк

11 Hollywerie Hollywerie | E-mail | 3. září 2017 v 20:16 | Reagovat

<b><a href=http://seo-swat.ru//Y17aq/>This is the 2017 bomb !!!</a></b>
Play with me my friends...

...

12 LarryNaild LarryNaild | E-mail | Web | 18. září 2017 v 5:17 | Reagovat

http://glamourweddinghk.com/component/k2/itemlist/user/128070  высокий кино смотреть онлайн   webrip скачать торрент полный фильм  http://www.opusstudio.co/component/k2/itemlist/user/72541

13 LarryNaild LarryNaild | E-mail | Web | 27. září 2017 v 1:42 | Reagovat

http://www.rizigraf.com.br/component/k2/itemlist/user/258737  смотреть фильм дэдпул в hd качестве   смотреть кино качестве бесплатно  http://c-mebel.com/component/k2/itemlist/user/156789

14 SlavaYsg SlavaYsg | 6. října 2017 v 12:40 | Reagovat

Hi everybody! Recently I have been battling with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking meds, so I may as well <a href=http://firmgains.com/drugs/can-you-shoot-ambien>website</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

15 Dol77larPi Dol77larPi | E-mail | 14. října 2017 v 15:01 | Reagovat

Были заплачены деньги 6000 за покупку базы данных и просто швырнул. с другого аккаунта к нему обратились, уже специально на 100р была сделка на выборку и тоже швырнул.

непорядочный гандон. кинет 100р%

Телеграм  @japoshka кидальная дешевка

16 AlysonVuo AlysonVuo | E-mail | Web | 29. října 2017 v 19:32 | Reagovat
17 BethanyOhi BethanyOhi | 30. října 2017 v 19:43 | Reagovat

Oh Lord. I don't know what to do as I have loads of work to do next week semester. Plus the university exams are approaching, it will be a hell. I am already losing sleep maybe I should <a href=https://lazilyyoungfun.tumblr.com/post/166535279630/globerx24com>url</a> to calm down a little bit. Hopefully it will all go well. Wish me luck.

18 BethanyYli BethanyYli | 11. listopadu 2017 v 19:23 | Reagovat

Hello all! Recently I have been fighting with a lot of hardships. Friends and doctors keep telling me I should consider taking pills, so I may as well <a href=http://shah-soft.com/arcade/profile/gavinwoodwo.html>Contact</a> and see how it goes. Problem is, I haven't taken it for a while, and don't wanna get back to it, we'll see how it goes.

19 ElvaXbv ElvaXbv | E-mail | 27. prosince 2017 v 3:55 | Reagovat

апрапрапр

20 imvu downloadLen imvu downloadLen | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 18:10 | Reagovat

imvu download

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama