Dum spiro, spero...per aspera ad astra...

Moc se omlouvám všem zájemcům, ale nespřáteluju...
__________________________________________

2. Kapitola - Co se stalo?

20. srpna 2008 v 22:24 | ..:Tez:.. |  --Never say Never
II. Kapitola - Co se stalo?!Jeho šedé oči se do ní zabodly jako ostrý šíp.
"Překvapení, Grangerová?" posměšně se zašklebil.
"Co chceš, Malfoyi?" vyjela na něj rozčíleně a přitom na něj namířila hůlkou.
"Neblbni, ještě si ublížíš." Hermioně se rozčílením div nezježily vlasy.
"Kam jsi se ztratil?" zeptala se ho podezřívavě. V ten okamžik jí hůlka z ruky vyletěla a přistala v Dracově otevřené dlani.
"Cos…" nestačila doříct, protože dveře výtahu se otevřely a Draco ji šetrně vystrčil z výtahu. Celou cestu k jejich pokoji ji nenápadně postrkoval, a až za nimi zapadly dveře pokoje, hůlku jí vrátil.
"Teď mi odpovíš na pár otázek." Znovu na něj namířila hůlkou, ale s Dracem to ani nehnulo.
"Raději se posaď, Grangerová, protože to, co ti teď řeknu, se ti nebude vůbec líbit." Úplně v klidu a naprosto vyrovnaně si sednul do křesla a pohodlně se v něm uvelebil.
"Tak spusť," pobídla ho netrpělivě.
"Asi bych měl začít od začátku tohohle divadélka. Jsem tady jako oddaný smrtijed a vrah. Zatím mě ještě neodhalili, ale myslím, že už tomu moc nezbývá. Po pádu Pána Zla se začali takto slézat a já se domluvil s ministrem, že budu jejich špeh. Jenže teď se to pomalu začalo vymykat kontrole a tak mi poslal tebe jako posilu. Už jim přišlo divné, že každá jejich akce se neobešla bez bystrozorů. Teď je jen na nás, aby jsme jich co nejvíce zneškodnili zevnitř, protože je jich hodně a kdyby sem nasadili houf bystrozorů, všimli by si toho a pak by to špatně dopadlo. Dneska na společné večeři budeš představena jako moje manželka, takže by si ničeho podezřelého neměli všimnout." Na chvíli se odmlčel.
"Jo, ještě ke jménům. Znají mě tady jako Daniela Smitha a ty se jmenuješ Helena Smithová." Podal jí složku o nové totožnosti a malou krabičku.
"Co to je?" zeptala se ho a přitom ukázala na krabičku.
"Nechápu, jak jsi mohla být nejchytřejší v ročníku, Grangerová," suše konstatoval, načež se ironicky ušklíbnul. Hermiona zprvu nechápala, ale pak jí to cvaklo a tváře se jí zbarvily mírně do růžova.
"Ach tak," hlesla, vzala krabičku a se svým malým kufrem se vydala do prvních dveří, kde tušila ložnici.
"To je koupelna," ozval se zpoza rozevřených novin.
"Hm, a kde je ložnice? Chci si vybalit." Netrpělivě přešlápla a pak ihned vplula do dveří, na které ukázala Malfoyova ruka zpoza novin.
Jen co se za ní zaklaply dveře se Hermiona sesunula na zem. 'Proboha, co se to děje?' prolétlo jí hlavou. Rychle se sebrala, kouzlem zvětšila kufr na normální velikost a začala vybalovat věci na postel. Až po chvilce se zarazila a prohlédla si…manželskou postel???
Oči se jí rozšířily. 'To snad ne' rozzuřeně pohodila hlavou, muže opírajícího se o futra si ani nevšimla.
'Je tak roztomilá, když je naštvaná,' zarazil se. 'Pro Merlina, na co jsem to myslel? Vždyť je to šmejdka, a je z Nebelvíru a taky to je nehorázná šprtka a to hlavní…je to nejlepší kamarádka Pottera!' spokojen se svými argumenty si zkřížil ruce na hrudi. 'Pokud vím, šmejdky a mudlové ti už dávno nevadí, to za prvé. Za druhé, ona je z Nebelvíru a ty jsi ze Zmijozelu a pokud vím, protiklady se přitahují. Co bylo další? Jo, že je šprtka. Byla, kamaráde, byla. Časy se mění, a jestli se nepletu, tebe vždycky přitahovaly inteligentní dívky. A konečně za čtvrté. To, že to je kamarádka tvého bývalého nepřítele, ještě není důvod k tomu, aby se ti nemohla líbit…' ozval se vtíravý hlásek v jeho hlavě.
'Jak to že bývalého? Pokud vím, s Potterem se nemůžu cítit doteď,' 'A jak můžeš vědět, že se s ním i teď nemůžeš ani cítit, když jsi ho už pěknou řádku let neviděl? Naposledy, když ti zachránil krk ve velké bitvě poté, co si před očima všech přestoupil na stranu dobra!'to Draca umlčelo.
'No jo. Máš pravdu. Asi už to není takové, jako dříve,'podíval se na mladou ženu, která právě otevřela jednu ze skříní.
"Počkej," ozval se do ticha a pobaveně se ušklíbnul, když polekaně upustila všechny věci, co držela v rukou a uskočila metr od skříně.
"Promiň, tohle jsem nechtěl." Ležérním krokem přešel ke spadlým věcem a začal jí je skládat na hromádku. Hermiona ještě pořád zaskočena jeho chováním se taky zohnula a začala je oprašovat a skládat.
"Není omlouvání a pomáhání mudlům proti zásadám Malfoyů?" prolomila ticho Hermiona. Draco se zarazil v půlce pohybu. Její slova na něj působila jako ledová sprcha. Upřel na ni svůj ledový pohled. Hermiona tu jeho ztuhlost zaznamenala a měla sto chutí si za to, co mu řekla, vrazit pár facek. Neměla ani odvahu se mu podívat do očí i přesto, že cítila, jak na ni upírá pohled.
"Proti zásadám Malfoyů je se přidávat na stranu dobra," jeho hlas byl stejně ledový, až ji z toho přeběhl mráz po zádech.
"Promiň," hlesla tiše Hermiona. Draco se prudce postavil a ona se na něj vyděšeně podívala. K jejímu překvapení přešel ke skříni, prudce ji otevřel a Hermioně se naskytl pohled na krásně uložené oblečení v komíncích. Všechny své věci začal přesouvat a posunovat.
"Doufám, že ti to bude stačit na tvé oblečení." Hermiona jen němě přikývla
"A abych nezapomněl, tady máš nějaké věci do společnosti, tak si něco z toho vezmi na večeři. Za pět sedm tě budu čekat u dveří tak nemeškej," ten jeho tón ji ujistil o tom, že něco dost podělala.
"Huso blbá," nadala si hlasitě. Své věci naskládá vedle těch Malfoyových a pak se otočila k tašce, na kterou ukázal. Začala z ní vytahovat různé druhy oblečení. Trika, košile, sukně, kalhoty, saka a taky šaty, různé doplňky a 3 páry bot. Hermioně se překvapením rozšířily zorničky.
'Má opravdu skvělý vkus a navíc trefil i moji velikost' mírně se pousmála.
'Tak, v čem se asi budu Dracovi líbit??'překvapeně vydechla. 'Proboha, proč myslím takhle?' 'Protože je to atraktivní, mladý a krásný muž. Proč by ses mu nemohla líbit?' Hermiona jen nesouhlasně pokývala hlavou a vydala se do koupelny. Je půl šesté a tak má trochu času. Malfoy někam odešel a tak se zavřela v koupelně, shodila ze sebe věci a vlezla si pod proud teplé vody. Až se dostatečně uvolnila a smyla ze sebe mýdlo, osušila se a jen v županu přešla do ložnice.
Během chvíle v pokoji stála mladá, elegantně vypadající žena v černých, dlouhých kalhotách a bílé košili. Ještě si připnula pár náušnic a s papíry a snubním prstenem odešla do obýváku, kde měla čekat na Draca.
'Seznámení na festivalu v Rio de Janeiro, zasnoubení při romantické večeři na Eiffelovce, svatba v zahradách Versailles. Svatební cesta na Havaji. První dovolená na Mallorce, druhá na Venezuele u Andělských vodopádů, třetí v Číně, podívat se na čínskou zeť, čtvrtá-Machu Piccu. Trvalé bydliště v Londýně a ve Francii, v Lyonu, letní sídlo…'Hermiona se tím prokousávala a snažila se vše nacpat do hlavy.
'Helena a Daniel Smithovi. Svatba 1. května před pěti lety. Helena-24 let, Daniel-26 let…' ze čtení ji vyrušilo tiché "Ehm"
Polekaně se podívala na svého "manžela"
"Promiň, začetla jsem se" ospravedlnila se a vstala. Ačkoli si to Draco nechtěl připustit, vypadala úžasně.
Hermiona si ladně nasadila brýle a elegantně na prst nasunula prstýnek.
Pozoroval to s mírným očarováním.
"Můžeme" řekla a společně vyšli vstříc svému osudu.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Dorea Dorea | Web | 14. července 2009 v 0:05 | Reagovat

ach co ti sem psát, abych se neopakovala? jako ostatní kapitoly perfentní!!! překvapená Hermiona byla skvělá

2 pimpinela pimpinela | Web | 16. července 2009 v 13:42 | Reagovat

:)) jj súhlasím s Doreou, proste krása :)

3 Aktuální Nehody Aktuální Nehody | E-mail | Web | 9. července 2012 v 17:24 | Reagovat

Super, blog......

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama